Peeling enzymatyczny a peeling z drobinkami

Peeling enzymatyczny a peeling z drobinkami – czym różnią się te kosmetyki? Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego peelingu do oczyszczania swojej cery i jakie znaczenie ma ten wybór dla odpowiedniego dbania o skórę? Po co w ogóle używać peelingu i dlaczego to jest takie ważne?

Co to jest peeling?

Peeling jest zabiegiem pielęgnacyjnym, który polega na złuszczaniu martwych komórek naskórka i dogłębnym oczyszczeniu skóry. Peelingu nie przeprowadza się codziennie, ale co jakiś czas, zgodnie z zaleceniem w przypadku poszczególnych kosmetyków. Regularne stosowanie peelingu pozwala utrzymać skórę w bardzo dobrym stanie, redukować głębokie zanieczyszczenia skóry, poprawiać jej elastyczność i koloryt, a także idealnie przygotowywać skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Peeling z powodzeniem można przeprowadzać samodzielnie w domu. Peelingi takie mogą być mechaniczne lub chemiczne. Peeling mechaniczny oznacza, że obumarły naskórek i zanieczyszczenia usuwane są mechanicznie podczas stosowania kosmetyku zawierającego drobiny, które ścierają komórki naskórka podczas masowania skóry. Tego rodzaju peelingi przeznaczone są głównie do cery tłustej i trądzikowej. Jednym z takich kosmetyków jest Peeling z mikrogranulkami bardzo mocny do cery tłustej i mieszanej ZIAJA.

Peeling chemiczny z kolei działa na zasadzie takiej, że zawiera substancje (enzymy), które usuwają obumarły naskórek i zanieczyszczenia w skutek reakcji chemicznej. Wielką zaletą tego rodzaju peelingów jest to, że mają łagodne działanie i nie powodują dodatkowych podrażnień, dzięki czemu można je stosować także do cery wrażliwej, alergicznej i delikatnej. Jednym z peelingów enzymatycznych doskonale spisujących się do takich rodzajów skóry jest TOŁPA SEBIO peeling 3 enzymy.

Po co robić peeling?

Skóra poddana peelingowi zdecydowanie lepiej wchłania składniki aktywne zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych, takich jak kremy do twarzy czy serum. Doskonale oczyszczona skóra jest podstawą do tego, by dalsza pielęgnacja przynosiła efekt. Oczyszczanie skóry jest tak naprawdę podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym, gdyż bez tego nie uda się osiągnąć poprawy zdrowia, wyglądu i jędrności skóry. Zanieczyszczenia to pierwszy wróg zadbanej skóry i jedna z głównych przyczyn jej przedwczesnego starzenia.

Stosowanie peelingu to także doskonały sposób na domowy masaż skóry, który świetnie pobudza jej krążenie i stymuluje procesy naprawcze w komórkach skóry. Systematycznie powtarzany masaż ma także duże znaczenie w poprawie elastyczności i napięcia skóry. Dzięki peelingowi można w prosty sposób uzyskać bardzo dobre rezultaty i znacząco poprawić stan swojej skóry.

Peelingi z drobinkami

Peelingi z drobinkami to m.in. peelingi do twarzy, peelingi do ciała, peelingi do rąk oraz peelingi do stóp. Poszczególne kosmetyki różnią się od siebie składem, dodatkowymi substancjami aktywnymi oraz przede wszystkim grubością drobinek peelingujących. Grube ziarna nie nadają się do przeprowadzania peelingu twarzy czy dłoni, najbardziej ścierające drobinki wykorzystywane są w peelingach do stóp, gdzie skóra jest mniej delikatna i ma większe skłonności do rogowacenia, a co za tym idzie, potrzebuje bardziej intensywnego ścierania. Z tego względu nie należy stosować peelingów do innych partii ciała na te, do których dany kosmetyk nie jest przeznaczony. W ten sposób można podrażnić skórę i pogorszyć jej stan, zamiast uzyskać poprawę wyglądu skóry.

Warto wiedzieć, że peelingi z drobinkami można przygotowywać także samemu. Przykładem może tu być peeling cukrowy czy peeling z fusów kawy, który bez problemu można zrobić samodzielnie z produktów dostępnych w każdej kuchni. Tego rodzaju peelingi są gruboziarniste i nadają się raczej do stosowania na ciało.

Peelingi enzymatyczne

Peeling enzymatyczny jest jednym z rodzajów peelingów chemicznych. Dzięki nowoczesnej kosmetologii i innowacyjnym kosmetykom, może być przez przeszkód przeprowadzany samodzielnie w domu, nie tylko w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Jego działanie oczyszczające również jest skuteczne, tak jak w przypadku peelingu z drobinkami.

Peeling enzymatyczny działa na powierzchni skóry, gdzie enzymy w nim zawarte oczyszczają skórę, odblokowują pory i normalizują pracę gruczołów łojowych. Efekty nie zawsze są wyczuwalne od razu, ale regularne używanie takiego peelingu zapewnia wysoką skuteczność. Ze względu na łagodną formę, peelingu enzymatycznego można używać do skóry skłonnej do podrażnień, reaktywnej i naczynkowej, przed użyciem należy się jednak upewnić o odpowiednim doborze kosmetyku, czytając zalecenia na etykiecie.